hovalot4u.co.il

הובלת פסנתרים- למה זה מורכב ומה הפתרון לכך


הובלת פסנתרים היא עסק מסובך כל כך, עד כי זכה להקרא כמעט מקצוע נפרד. בשורות הבאות נסביר למה נבדלת הובלת פסנתרים משאר הובלות, וננסה לייעץ כמה עצות שימושיות לגבי הובלת פסנתר.

הובלת פסנתר- מה נשתנה?

הפסנתר הוא כלי מהפכני מבחינה מוזיקולוגית. שמו הלטיני, פורטהפיינו, שתרגומות "חזק- חלש", מרמז על התכונה העיקרית שלו ביחס לכל כלי הנגינה הקלידיים שקדמו לו: היכולת לשנות את עוצמת הצליל.

הבעיה נצבה בפני בוני כלי הנגינה הקלידיים כמעט מזמן המצאתם: מנגנוני הנגינה שהיו קיימים קודם לכן אפשרו להפיק מגוון צלילים, ואפילו מגוון עוצמות, אלא שכל צליל ועוצמה חייבו יצירת קליד מיוחד. כך אנו עדים לאורגנים, צ'מבלו וכלים אחרים, בהם הפתרון לבעיית החוזק נמצא על ידי יצירת שתי מערכות קלידים. בפסנתר, לעומת זאת, נמצא פיתרון מדהים: יצירת כלי הקשה, במקום כלי צביטה. עקב זאת, עוצמת ההכאה על הקליד הועברה ישירות (או ליתר דיוק דרך מערכת מנופים) למיתר, וכך על ידי שליטה על עוצמת הלחיצה על הקלידים ניתן היה לשלוט על עוצמת הצליל.

עם זאת, הפתרון הזה חייב מתיחת המיתרים בכוח רב, כוח שמסגרות העץ המסורתיות לא יכלו לשאת. המסגרת החדשה צריכה הייתה להיות חזקה מאוד אך גם בעלת תכונות אקוסטיות מתאימות. הפתרון לכך נמצא בתשלובות עופרת שונות. המסגרת המתכתית הזו חזקה מאוד, ומספקת צליל נפלא, אך בהיותה עשויה בעיקר מעופרת ופלדה, היא גם כבדה מאוד. כאן הגענו לייחודיות הראשונה של הובלת פסנתר ביחס להובלת כל פריט אחר: משקל סגולי גבוהה.

הבדל נוסף נעוץ בציפוי העץ של הפסנתר. ציפוי העץ נבחר בקפידה על ידי כל יצרן, ופעמים רבות סוג העץ, כמו גם הלקה המצפה אותו, מהווים מרכיב כה חשוב בצליל של כלי הנגינה, עד שהרכבם נשמר בסוד מוחלט על ידי היצרנים. מכל זאת ברור כי כל פגימה בשלמות הלקה והצבע לא רק פוגעים ביופי של הפסנתר כפריט ריהוט, אלא גם באיכותו ככלי נגינה.

לבסוף, כל הובלת פסנתרים צריכה להתמודד עם העובדה שהפסנתר, למרבה הפלא, לא נבנה לנוחות העברה. מדובר בגוף מגושם העובר בקושי רב בחדרי מדריגות, נוטה שלא להכנס למעליות, ומסובך מאוד בהובלה במשאית.

הובלת פסנתר מקצועית - הפתרון

מכל הנ"ל ברור כי כאשר מובילים כלי יקר כמו פסנתר, מומלץ להשקיע מעט יותר ולפנות לחברת הובלת פסנתר מקצועית. המובילים המתמחים בנישה של הובלת פסנתרים נוטים למצא פתרונות לכל הבעיות שתיארנו לעיל.

כך לדוגמא בדרך כלל הפסנתר יצופה בניילון בועיות ("פצפצים") בקפידה לפני הובלתו למניעת שריטות. ההוצאה וההכנסה לדירה נעשות על ידי מובילים מנוסים ותוך הסתייעות בשפע של זמן (לא תרצו  החלטות פזיזות במקרה זה) ורתמות מקצועיות. במקרים רבים חברת הובלת פסנתרים נעזרת במנופים חיצוניים להוצאת הפסנתר דרך החלון ישירות.

המחיר של הובלת פסנתרים

כאשר עוסקים בחברת הובלת פסנתרים מקצועית, המחיר בדרך כלל גבוהה מעט מחברות הובלה מקבילות. עם זאת, הובלת פסנתר מקומה שניה לקומה שניה, כאשר מדובר בפסנתר קטן יחסית ובגישה נוחה (חדרי מדרגות רחבים דיו), יכולה לעלות החל מ1500 שקלים.04/07/2010    המאמר עודכן בתאריך 07/09/2015    www.hovalot4u.co.il© זכויות יוצרים – מאמר זה מובא על ידי אתר hovalot4u.co.il, הינו בבעלותו הבלעדית והשימוש בו כפוף לתנאי השימוש המפורטים באתר. למען הסר ספק, מובהר בזאת כי אין לצלם ו/או לשכפל ו/או להעתיק ו/או לפרסם ו/או להעביר מאמר זה, או חלקים ממנו, לאף גורם. הפרת האמור לעיל בכל אופן או צורה אסורה בהחלט. בעלי המאמר יפעלו וינקטו בכל הצעדים המשפטיים העומדים בפניהם בכל מקרה של הפרה של תנאים אלו. במידה ואתם מעוניינים להשתמש בתכנים או חלק מהם – פנו אלינו דרך טופס יצירת קשר


Copyright © 2022 hovalot4u.co.il כל הזכויות שמורות
אתר הובלות4יו מציע לכם הובלה מקצועית! מחיר אטרקטיבי! ושירות מיידי! נסו אותנו
מחפשים חברה להובלות מנוף ? נשמח לדבר ולהציע
נשמח לקבל את פנייתכם ולהציע מחיר אטרקטיבי וצוות מקצועי - אל תתפשרו!

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
יישוב:
אנחנו לא נשלח אליך SPAM לאימייל, המספר יעבור לספקים מומלצים בלבד!