hovalot4u.co.il

כל מה שצריך לדעת על הובלות פסנתרים


הפסנתר חולל מהפכה בעולם המוזיקה עם המצאתו, והסיבה לכך מרומזת בשמו הלועזי של הפסנתר: פורטהפיאנו, או כלי המסוגל לנגן בעוצמות שונות (לפי עוצמת הלחיצה). התכונה הזו התאפשרה בפסנטרים על ידי פיתוח שיטת הפקת צליל חדשה: הכאה על ידי פטיש על מיתרי מתכת (לכן למעשה פסנתר הוא כלי הקשה).
כדי לאפשר לפסנתרנים לנגן בעוצמות גבוהות באמת, או במילים אחרות להקות בחוזקה על המיתרים, חייבים המיתרים להיות מיוצרים מסיבי פלדה ולהמתח בחוזקה. כדי לאפשר את המתיחה החזקה הזו בנוי כל פסנתר (בין אם מדובר בפסנתר כנף או פסנתר חדר) על שילדת עופרת מחוזקת בפלדה. כאן אנו נתקלים בבעיה הראשונה של הובלת פסנתרים: המשקל. פסנתר קטן וביתי שוקל עד 100 קילו. פסנתרי כנף גדולים במיוחד יכולים לעבור אף את ה200 קילו.
הבעיה השניה נעוצה ברכיבי הפסנתר. דרישות אקוסטיות וארגונומיות מחייבות את יצרני הפסנתרים להשתמש בחומרי גלם, כמו עץ ואפילו דבק, מסוגים מסויימים בלבד. לא תמיד הבחירה האומפטימאלית מבחינת תכונות הקול זהה לבחירה מבחינת החוזק, כך לדוגמא פעמים רבות מיוצרים הפסנטרים מעצי אורן או סוגים אחרים של עץ רך יחסית, שניזוק בקלות. גם החיזוקים המבניים של פסנתרים מוגבלים (לא תמיד ניתן להכניס מסמרים וברגים בכמות הדרושה וכו'. הלקה המצפה את העץ חשובה מאוד לתכונות הפסנתר, ולכן שריטות ופגמים בצבע יכולים להשפיע גם על הצליל. בנוסף, פסנתרים יקרים יותר, ובייחוד פסנתרי כנף, בנוסף להיותם כלי נגינה מעולים מהווים גם מרכיב חשוב בריהוט הבית, ופגמים בציפוי (שריטות וכו') יתגלו כלא נעימים ויקרים מאוד לתיקון.
כל אלה הופכים הובלת פסנתרים למבצע מסובך הדורש מיומנות טכנית גבוהה וצוות מרובה משתתפים בקואורדינציה מושלמת. מסיבה זו קיימות חברות הובלה מיוחדות המתמחות בהובלת פסנתרים על ידי פתרונות טכנולוגיים מתקדמים.
דגשים חשובים בבחירת חברת הובלת פסנתרים
כפי שאמרנו, הובלת פסנתרים דורשת ציוד מיוחד וניסיון, לכן כדאי להשקיע יותר ולפנות לחברה מתמחה בנושא. חברות רציניות מעניקות אחריות להובלה, כולל נזקי ציפוי וצבע. בדרך כלל הפסנתר יצופה כולו בציפוי מגן (יריעות פלאסטיק או בועות) ויועברו במהלך מחושב בקפידה מראש מבית הלקוח סמוך למשאית ההובלה. כאן נתקלים המובילים במכשול נוסף: נזקים רבים נגרמים במהלך ההעמסה, ולכן חברות רבות משתמשות בציוד הידראולי לצורך ההעמסה.

חשוב מאוד לוודא שהפסנתר מקובע כראוי למקומו במשאית. כמו כן, אסור בתכלית האיסור לגרור פסנתרים (עלול לגרום לנזקים מיקרוסקופיים במבנה הפסנתר כולו) או להובילם בכל זווית אחרת מהזווית בה הוא עומד (עלול להפעיל לחץ לא מתוכנן על חלקים חלשים יותר במבנה הפסנתר).
הובלת פסנתרים- מחירים:
הצעת המחיר שתקבלו תלויה בעיקר בגודל כלי הנגינה וחשוב מכך, גובה ונוחות הגישה של המוצא ושל יעד הובלת פסנתרים זו. המרחק בין המוצא ליעד לעומת זאת כמעט ולא משפיע על המחיר. כך לדוגמא העברה של פסנתר חדר (משקל כ100 קילוגרם) כאשר המוצא והיעד מאפשרים נשיאה ידנית (חדר המדרגות מרווח מספיק) מקומה שניה לקומה שניה, תעלה כ1200-2000 שקלים. העברת פסנתר כנף לעומת זאת תדרוש בדרך כלל מנופים (קשה מאוד להעביר פריטי ציוד שכאלה בחדרי מדרגות וכו', לכן ההוצאה וההכנסה היא בדרך כלל דרך החלון), מה שיקפיץ את המחיר ל2000-3500 שקלים.15/05/2010    המאמר עודכן בתאריך 19/04/2016    www.hovalot4u.co.il


© זכויות יוצרים – מאמר זה מובא על ידי אתר hovalot4u.co.il, הינו בבעלותו הבלעדית והשימוש בו כפוף לתנאי השימוש המפורטים באתר. למען הסר ספק, מובהר בזאת כי אין לצלם ו/או לשכפל ו/או להעתיק ו/או לפרסם ו/או להעביר מאמר זה, או חלקים ממנו, לאף גורם. הפרת האמור לעיל בכל אופן או צורה אסורה בהחלט. בעלי המאמר יפעלו וינקטו בכל הצעדים המשפטיים העומדים בפניהם בכל מקרה של הפרה של תנאים אלו. במידה ואתם מעוניינים להשתמש בתכנים או חלק מהם – פנו אלינו דרך טופס יצירת קשר


Copyright © 2022 hovalot4u.co.il כל הזכויות שמורות
אתר הובלות4יו מציע לכם הובלה מקצועית! מחיר אטרקטיבי! ושירות מיידי! נסו אותנו
מחפשים חברה להובלות מנוף ? נשמח לדבר ולהציע
נשמח לקבל את פנייתכם ולהציע מחיר אטרקטיבי וצוות מקצועי - אל תתפשרו!

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
יישוב:
אנחנו לא נשלח אליך SPAM לאימייל, המספר יעבור לספקים מומלצים בלבד!