hovalot4u.co.il

הובלת מנוף - מהאוויר ומהיבשה


מנוף ההובלה הגבוה ביותר בארץ משתרע לגובה של 48 מ'. לצורך השוואה, המגדל הנמוך בקבוצת מגדלי עזריאלי, משתרע לגובה של 154 מ' ומונה 42 קומות, כך שהמנוף יכול להגיע לשליש מגובהו של גורד השחקים!

קשה לדמיין את עולם ההובלות טרם עידן המנופים. מובילים בוודאי היו צריכים לסכן את בטיחותם ובריאותם האישית כדי להעלות משא כבד לקומות העליונות של הבניינים, וסביר להניח שלא פעם נגרם נזק לציוד המובל עקב מעידה או נפילה במדרגות.

מזל שכל הסיטואציות הללו הן בגדר זכרון רחוק, שכן הובלות מנוף חוללו שינוי משמעותי בעולם ההובלות והפכו את ההובלה, גם לקומה העליונה ביותר בבניין, למשימה פשוטה ובטוחה. הפעם בחרנו להקדיש את המאמר לצורך היכרות עם עולם הובלות המנוף.

באילו מקרים נידרש לקבל שירותי מנוף?

שירותי מנוף הם אינם הכרחיים בכל הובלת דירה, ולכן זה מחזה נדיר יחסית להיתקל במנוף שמעביר תכולת דירה לצרכים פרטיים. אז כמובן שאין שום לגיטימציה להיעזר בשירותי הובלות מנוף כשדורשה העברה פשוטה של תכולת דירה קטנה יחסית לקומה נמוכה, אך מה קורה כאשר נידרש להעביר תכולת דירה גדולה לאחת הקומות העליונות בבניין הגבוה? כאן בדיוק המנוף נכנס לפעולה.

מנוף לא רק מאפשר העברה בטוחה של החפצים (בתנאי שכמובן מעמיסים אותם בצורה נכונה), אלא הוא גם חוסך משמעותית בזמני ההעברה ובכוח אדם לא מבוטל. מנוף יכול להרים עד 300 ק"ג ולשנע ריהוט כבד, פסנתרים, דודי חשמל, מזגנים כבדים, חומרי בניין, ויטרינות זכוכית ובעצם כל מוצר כבד או עדין אחר שקשה מאוד להניע באמצעות שיטות הובלה סטנדרטיות. חשוב להבהיר כי שירותי מנוף לא מיועדים אך ורק לבתים גבוהים בתנאי שאין בהם מעלית. לעתים גם כשיש מעלית מעדיפים להיעזר במנוף, גם משום שהוא חוסך הרבה זמן וגם משום שלא את כל החפצים הכבדים, כמו פסנתר לדוגמא, אפשר מלכתחילה להכניס לתוך המעלית או להעביר בדלת הכניסה.

בנוסף, הובלת מנוף פוטרת אתכם מדאגות שמא תפריעו או תצרו אי נעימויות עבור השכנים, כמו למשל באמצעות עיכובים במעלית או רעשים מכיוון חדר המדרגות, כך כל ההובלה נעשית בתהליך חיצוני מבלי להטריד את השכנים.

דגשים בבחירת שירותי מנוף

לא כל חברות ההובלה מציעות הובלות מנוף, היות והובלה כזו היא לא עניין של מה בכך, אלא היא דורשת נהג שעבר הסמכה רלוונטית לתחום הזה, ואוחז ברישיון להפעלת מנופים. גם חברות שכבר מציעות שירותי הובלות מנוף, מגלות לא פעם מגבלויות בתחום .

ישנן חברות הובלה שהמנופים שעומדים לרשותן נמוכים יחסית או לחילופין יש ברשותן מנופים שדרושים התקנה על גבי רכב כדי לפעול. בדרך כלל, מנופים שלא בנויים על רכב יכולים להשתחל למקומות בעייתיים יותר. זה לא אומר שבהכרח יהיה צורך במנוף הגבוה ביותר או במנוף שיש לו גישה למקומות בעייתיים, אך במידה וכן, חשוב לבחור בחברת הובלות שמספקת שירותי מנוף מעט פחות טריוויאליים מאחרים.

הובלות מנוף- עלויות

מחיר הובלות מנוף נקבע בהתאם לכמה פונקציות: ראשית כל, עונת ההובלה- שכן זה לא סוד שבעונת הקיץ, כשרוב חוזי השכירות מסתיימים, מחירי ההובלות מזנקים, ומחירי הובלות המנוף בהתאם. מחיר ההובלה נקבע בדרך כלל לפי שעת עבודה, אך הוא גם מותנה בגובה הקומה אליה יש להעמיס את הסחורה.

ישנה חלוקה ברורה בין קומות בכל הנוגע לתמחור השירות, כאשר נהוג לגבות 300 ש"ח בעבור שעת הובלה עד לקומה הרביעית בבניין. עד הקומה השישית ההובלה תתייקר ב-50 ש"ח נוספים בכל שעה, ותעמוד על 350 ש"ח, ועד הקומה השמינית ההובלה תתייקר בין 50-100 ש"ח ועשויה להגיע בחלק מהמקרים גם ל-450 ש"ח לשעה. בכל הנוגע להובלה מעל לקומה השמינית, חשוב לוודא כאמור שלחברת ההובלה ישנו מנוף גבוה מספיק כדי לבצע את השינוע, במידה וכן, ישנם תעריפים מיוחדים להובלת חפצים לקומות גבוהות כל כך, וכדי לקבל הצעת מחיר יש ליצור קשר עם חברת ההובלות שבה בחרתם.

סוגי מנופים

ישנם מספר סוגי מנופים עיקריים שנעשה בהם שימוש בענף ההובלות ומומלץ להכיר:

מנוף טלסקופי- מדובר במנוף מוגבל יחסית מבחינת הגובה שלו ומבחינת יכולתו להערים משאות כבדים, אך יתרונותיו טמונים בעובדה שהוא זול יחסית, קל להובלה ומחייב זמני פירוק והעמסה מהירים. מנוף מסוג זה יתאים בדרך כלל להובלת תכולות קטנות לבניינים נמוכים.

מנוף נייד- הוא הסוג הנפוץ ביותר בענף ההובלות, והוא מורכב לרוב על גבי משאית או רכב שינוע אחר. היתרון בבחירה במנוף זה נרמזת כבר משמו- הוא נייד, ואינו דורש הרכבה מיוחדת, בנוסף, הוא נחשב למנוף חזק ועמיד יחסית, ולכן הוא יכול לשאת סחורות כבדות. עם זאת, בשל העובדה שהוא מותקן על גבי משאית, קיים קושי להגיע לאזורים בעייתיים או אזורים שאין בהם גישה לרכבים.

מנוף טלסקופי הידראולי- מדובר בתת קטגוריה של הסעיף הקודם, שכן גם המנוף הזה מותקן על גבי פלטפורמה של משאית, אלא שהוא יכול להגיע לגבהים הרבה יותר משמעותיים מהמנוף הנייד הרגיל, היות והוא פועל על שיטה של זרועות שמתחברות זו לזו עד להגעה לגובה הדרוש. אם אתם חיים בבניין רב קומות, סביר להניח שחברת ההובלה תישלח לכם מנוף טלסקופי הידראולי.

כפי שניתן לראות, שירותי הובלות מנוף אינם זולים. עם זאת, פעמים רבות מובילים הנדרשים להוביל באופן ידני חפצים כבדים לקומות העליונות בבית, מסבים נזק לחדר המדרגות או למעלית, נזק שעליו הלקוח ידרש להעניק דין וחשבון, כך שלעתים הזול הוא זה שעולה ביוקר18/10/2011    המאמר עודכן בתאריך 19/04/2016    hovalot4u.co.il


© זכויות יוצרים – מאמר זה מובא על ידי אתר hovalot4u.co.il, הינו בבעלותו הבלעדית והשימוש בו כפוף לתנאי השימוש המפורטים באתר. למען הסר ספק, מובהר בזאת כי אין לצלם ו/או לשכפל ו/או להעתיק ו/או לפרסם ו/או להעביר מאמר זה, או חלקים ממנו, לאף גורם. הפרת האמור לעיל בכל אופן או צורה אסורה בהחלט. בעלי המאמר יפעלו וינקטו בכל הצעדים המשפטיים העומדים בפניהם בכל מקרה של הפרה של תנאים אלו. במידה ואתם מעוניינים להשתמש בתכנים או חלק מהם – פנו אלינו דרך טופס יצירת קשר


Copyright © 2022 hovalot4u.co.il כל הזכויות שמורות
אתר הובלות4יו מציע לכם הובלה מקצועית! מחיר אטרקטיבי! ושירות מיידי! נסו אותנו
מחפשים חברה להובלות מנוף ? נשמח לדבר ולהציע
נשמח לקבל את פנייתכם ולהציע מחיר אטרקטיבי וצוות מקצועי - אל תתפשרו!

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
יישוב:
אנחנו לא נשלח אליך SPAM לאימייל, המספר יעבור לספקים מומלצים בלבד!