hovalot4u.co.il

בין האחריות של חברות הובלה לנזק שיכול להיגרם


בתי משפט לתביעות קטנות מתבקשים להכריע לא פעם בסוגיות של גרימת נזק לרכוש בעת ביצוע ההובלה. רכישת פוליסת ביטוח מסודרת מחברת ביטוח איכותית, והקפדה על כל סעיפי האחריות, תבטל את הצורך לחוות את אי הנעימות הכרוכה בהגשת תביעה

פעמים רבות לקוחות שסוגרים עסקה עם חברות הובלה, מגלים סיפוק רק מעצם העובדה שהוצעה להם פוליסת ביטוח. לקוחות אלו לא מודעים לכך שיש פוליסת ביטוח ויש פוליסת ביטוח, ושני הסוגים מעניקים ללקוח תחומי כיסוי אחריות שונים לחלוטין. לכן, חשוב לבצע מעבר דירה בצורה חכמה, ולבטח את הרכוש שלכם באופן הרמטי! הפעם ננסה להבין על מה חברת הובלה נדרשת לקחת אחריות ומה חשוב שיופיע בפוליסת הביטוח.

איך עושים פוליסת ביטוח?

בעת מעבר הדירה, עומדות בפניכם שתי אופציות- האחת היא לממש את סעיף ההובלות בביטוח הדירה שלכם  והשניה היא להזמין פוליסה באמצעות חברת הובלה. האפשרות הראשונה פחות נפוצה היות והיא דורשת תכנון מראש ולא לכולם כלול סעיף כזה בפוליסת ביטוח הדירה. באשר לתחומי האחריות והכיסוי של פוליסה, יש לברר זאת מול החברה המבטחת.

במאמר הזה נתרכז בעיקר באפשרות השניה, שכן היא כאמור הנפוצה ביותר ועם זאת גם הכי טריקית. חברת הובלה איכותית צריכה להיות שקופה מאוד בנוגע לפוליסת הביטוח שהיא מציעה, אלא שלא כל חברות ההובלה דוגלות בשקיפות ולכן זהו תפקידנו כלקוחות ביקרותיים להיות מודעים לכל הסעיפים שצריכים להופיע בפוליסה.

סעיפי פוליסת ביטוח

קודם כל, חשוב לוודא שהפוליסה שרכשתם דרך חברת הובלה היא פוליסה של חברת ביטוח גדולה ואמינה, על מנת שתדעו שיש לכם למי לפנות במקרה של בעיה. פוליסת ביטוח של חברה אנונימית אשר המוניטין שלה לא ידוע, לא תעזור לכם במקרה זה.

שנית, חשוב לוודא שהפוליסה רשומה על שמכם, ומכילה את מידע מפורט לגבי סוג המשאית שצפויה להעביר את חפציכם ומידע לגבי תכולת הדירה שיש להעביר. תופתעו לגלות שישנן חברות הובלה ששולחות ללקוחותיהן פוליסות ביטוח מפוברקות, ויש מי שחותם על כך מבלי לשים לב. בנוסף, חשוב להתאים את סוג הפוליסה בהתאם לסדר גודלו של הרכוש. פוליסה בסדר גודל קטן, שמכסה נזקים עד סף של 100,000 ש"ח נחשבת באופן כללי לפוליסה בעייתית, אך כמובן שאם אתם נדרשים להעביר תכולה של שני חדרים בלבד, אין סיבה שתצטרכו לשלם עבור פוליסה יקרה יותר.

הפוליסה היקרה יותר מיועדת לדירות גדולות מעל שלושה חדרים, והיא בדרך כלל מעניקה כיסוי עד גובה של חצי מיליון שקלים, אך שימו לב כי הרף עשוי להשתנות מחברת הובלה אחת לשניה. סעיפים נוספים שאמורים להדליק אצלכם נורה אדומה במהלך העיון בפוליסה, הוא נושא ההשתתפות העצמית. אם האותיות הקטנות של הפוליסה מחייבות אתכם בהשתתפות עצמית שעולה על ה-10,000 ש"ח במקרים של גרימת נזק לרכוש- סימן שמשהו כאן לא תקין.

כמו כן, במידה והפוליסה לא מכסה נזקים שעלולים להיגרם בטעינה ובפריקה, סימן שהפוליסה חסרת תועלת. הרי את רוב הרהיטים לא ניתן להעמיס בשלומתם אל המשאית אלא יש צורך לפרקם. מובילים שלא יבצעו עבודת פירוק עדינה, יגרמו בהכרח נזק לרכושכם. מומלץ גם להקפיד  שהפוליסה תהיה רחבה עד כמה שניתן, ולא תטיל אחריות על חברת הובלות רק במקרה שבו מובילים עשו עבודה רשלנית, כי אם גם במקרים של גניבת המשאית על כל תכולתה, של נזקי טבע וכמובן במקרים של טוטאל לוסט.

טיפים נוספים לרכישת ביטוח

  • פוליסת ביטוח תהיה יקרה יותר ככל שתצטרכו לבטח כמות חפצים גדולה יותר. היו מובילים ליום אחד ובצעו הובלה עצמאית של כל מה שיש באפשרותכם להעביר. זה לא רק יגרום להוזלה בערך הפוליסה אלא גם יתן לכם תחושה שהציוד החשוב ביותר שלכם נמצא בידיים טובות.
  • חברות הובלה לא פעם מתנערות מאחריות לגבי נזק שנגרם לרכוש. כאשר עומדת מאחוריכן פוליסת ביטוח מקיפה, כמובן שאתם יכולים להיות בטוחים שהצדק יצא לאור, אך במידה והפוליסה לא מקיפה מספיק- שום דבר לא אבוד, התייעצו עם עורכי דין המתמחים ברכוש ובחנו האם יש מקום להגיש תביעה משפטית.
במידה ויש בבית חפצים יקרי ערך, חשוב לבחון האם פוליסת הביטוח מעניקה כיסוי גם עבורם. במידה ולא- העבירו את החפצים הללו בעצמכם או בחרו חברות הובלה אחרות12/09/2011    המאמר עודכן בתאריך 19/04/2016    hovalot4u.co.il


© זכויות יוצרים – מאמר זה מובא על ידי אתר hovalot4u.co.il, הינו בבעלותו הבלעדית והשימוש בו כפוף לתנאי השימוש המפורטים באתר. למען הסר ספק, מובהר בזאת כי אין לצלם ו/או לשכפל ו/או להעתיק ו/או לפרסם ו/או להעביר מאמר זה, או חלקים ממנו, לאף גורם. הפרת האמור לעיל בכל אופן או צורה אסורה בהחלט. בעלי המאמר יפעלו וינקטו בכל הצעדים המשפטיים העומדים בפניהם בכל מקרה של הפרה של תנאים אלו. במידה ואתם מעוניינים להשתמש בתכנים או חלק מהם – פנו אלינו דרך טופס יצירת קשר


Copyright © 2022 hovalot4u.co.il כל הזכויות שמורות
אתר הובלות4יו מציע לכם הובלה מקצועית! מחיר אטרקטיבי! ושירות מיידי! נסו אותנו
מחפשים חברת הובלות מקצועית ואמינה? נשמח לשוחח
נשמח לקבל את פנייתכם ולהציע מחיר אטרקטיבי וצוות מקצועי - אל תתפשרו!

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
יישוב:
אנחנו לא נשלח אליך SPAM לאימייל, המספר יעבור לספקים מומלצים בלבד!