hovalot4u.co.il

הובלת מפעל - משנים מקום, מגדילים תוצר


מכיוון שהעברת מפעל עשויה לשנות באופן מוחלט את מבנה העלויות של הפעלת העסק, ובייחוד מאחר שהמדינה מציע סיוע כספי לשם העברת מפעל לאזור עדיפות לאומית, בחירה בחברת הובלה נכונה יכול להיות בעלת משמעות כלכלית על עתיד המפעל
 

קצה הדרך הארוכה שראשיתה בהחלטה על העתקת מקום הפעילות העסקית, כרוך פעמים רבות בצורך לשנע ציוד רגיש ובעל משמעות כלכלית בלתי-מבוטלת: החל ממחשבים וציוד משרדי, ועד מכונות כבדות ופסי יצור שלמים.
 
בדומה לנושא העברת דירות מגורים, פועלות בישראל חברות מובילים המתמחות בהעברה של מפעלים וציוד רגיש. לאור החשיבות הרבה של העברה יעילה ונטולת תקלות, יש לעמוד על הנקודות המרכזיות בהעברה שכזו, ולהכיר חלק מן החברות בעלות היכולת לעמוד במשימה.

 
מה מיוחד בהובלת מפעל – פרטים שחשוב להכיר ולבדוק
 
העברת מפעל דורשת תכנון מקדים נרחב ביותר. ראשית, יש חשיבות רבה למועד האריזה ומשך הזמן שיידרש עד שהמפעל החדש יהיה מוכן לעבודה. זאת, שכן הליך ההעברה כרוך באובדן של ימי עבודה וייצור רבים.
 
בנוסף, כאשר יש צורך להעביר פסי יצור או מכונות כבדות, נדרש גם פירוק על-ידי איש מקצוע אשר מכיר את המאפיינים של הציוד הספציפי. ולבסוף במועד ההעברה עצמה לעיתים לא די במשאית מובילים סטנדרטית, ויש צורך בגוררים, או כלים ייעודיים להובלת ציוד כבד.
 
פרט מרכזי שמבדיל בין הובלת דירה והובלת מפעל הוא הביטוח. בעוד שבדירה ניתן להמר על נזקים לרכוש, או להסתפק בביטוח בסכום נמוך, בעת שמעבירים מפעל הסיכון גדול בהרבה. לדוגמה, חברות הובלת ציוד מסוימות מצהירות כי ברשותן כיסוי ביטוחי לנזק של עד 500,000 דולר.

ברוב המקרים כיסוי שכזה יספיק, אך אם מעבירים ציוד רגיש בעלות גבוהה יותר, לעיתים יתעורר צורך לרכוש ביטוח נוסף.

 

משך הזמן והעלויות
 
בעוד שהעברת דירה אורכת לרוב יום אחד עד מספר ימים, הובלת מפעל היא משימה ארוכה שיכולה להימשך החל ממספר ימים ועד חודשים ארוכים.
 
העלויות בנושא זה גבוהות אף הן – אם כי הדבר תלוי בגדולו של המפעל, סוג המכשירים שמעבירים ועד פרטים ייחודיים. כך לדוגמה, העברת מפעל קטן בעל מעט מכונות עשויה לעלות סכום שיתחיל בכעשרת-אלפים שקלים, אך העברת מפעל תעשייתי עתיר ידע וגדול עשויה לעלות מילונים.  
 
לפי הנחיות משרד התמ"ת, מפעל שמעביר את פעילותו לראשונה לאזור עדיפות לאומית, עשוי לזכות לתמיכה כספית מהמדינה בעלויות המעבר. מדובר בסיוע לא מבוטל, אשר מוגבל לתקרה של 6.5 מליון ש"ח.

 
 
חברות הפעילות בתחום
 
מילת המפתח אצל המובילים היא "turn-key". כלומר, חברת הובלת ציוד אחת שמציעה פתרון מלא לכל שלבי ההובלה. חברות שכאלו הן:
 

  • קבוצת מאגמה– מדובר בגוף עסקי גדול המציע מגוון שירותים של ביצוע פרויקטים הנדסיים מורכבים. במסגרת זו מבצעת הקבוצה גם פרויקטים של הובלת מפעלים ממקום למקום. בין היתר, מתגאה הקבוצה בהעתקת מפעלי חברת OBJETמנס ציונה לקריית גת. בפרויקט זה, שנמשך שישה חודשים, הייתה הקבוצה אחראית על הכנת תשתית המפעל החדש בקריית גת, אריזת ופירוק המפעל הישן והתקנת הציוד במקומו החדש.
  • ריגוטק - העברת קווי ייצור – המשלבת חברת שילוח, חברת תכנון אריזה ושינוע וחברה המתמקצעת בהעברת קווי ייצור וציוד רגיש.
  • מולטילוג – חברה המתמחה בהעברת מפעלים בתוך הארץ ובין מדינות שונות, ומציעה כיסוי ביטוחי עד לסכום של מליון דולר.
  • חברת שגיא שינוע – החברה עוסקת בהעברת משרדים, ציוד רגיש ובפרט ציוד ייחודי לענף הייטק.
 
לא רק שניתן לקבל סיוע בהעברת המפעל, אלא שלעיתים העברה לאיזור עדיפות לאומית תוביל להקלה בעול המיסים, חסכון בעלויות ארנונה, הפצה ועוד30/06/2011    המאמר עודכן בתאריך 24/09/2015    hovalot4u.co.il


© זכויות יוצרים – מאמר זה מובא על ידי אתר hovalot4u.co.il, הינו בבעלותו הבלעדית והשימוש בו כפוף לתנאי השימוש המפורטים באתר. למען הסר ספק, מובהר בזאת כי אין לצלם ו/או לשכפל ו/או להעתיק ו/או לפרסם ו/או להעביר מאמר זה, או חלקים ממנו, לאף גורם. הפרת האמור לעיל בכל אופן או צורה אסורה בהחלט. בעלי המאמר יפעלו וינקטו בכל הצעדים המשפטיים העומדים בפניהם בכל מקרה של הפרה של תנאים אלו. במידה ואתם מעוניינים להשתמש בתכנים או חלק מהם – פנו אלינו דרך טופס יצירת קשר


Copyright © 2022 hovalot4u.co.il כל הזכויות שמורות
אתר הובלות4יו מציע לכם הובלה מקצועית! מחיר אטרקטיבי! ושירות מיידי! נסו אותנו
מעוניינים להוביל משרד? נשמח לשוחח ולייעץ
נשמח לקבל את פנייתכם ולהציע מחיר אטרקטיבי וצוות מקצועי - אל תתפשרו!

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
יישוב:
אנחנו לא נשלח אליך SPAM לאימייל, המספר יעבור לספקים מומלצים בלבד!