hovalot4u.co.il

הובלות למרחקים ארוכים - המרתון של ההובלות


אומנם אנחנו לא מדינה גדולה, אך גם בישראל הובלות למרחקים ארוכים, הם עניין מייגע ולא פשוט. ככה זה שצריך להעביר סרוויסים מממקום למקום...

הובלות דירה, תכולה וטובין למרחקים ארוכים מפרנסת לא מעט מובילים המתמחים בתחום, כאשר השוק הכללי של הובלות למרחק שעולה על 100 ק"מ מוערך בכ-150 מיליארד דולר בשנה. היות שבדרך כלל חברת הובלות מספקת מידה מסוימת (ומשתנה מאוד בין סוג אחד של מובילים למשנהו) של אחריות על נזקים בזמן ההובלה, פותחו לא מעט שיטות מניעה.

על הובלת תכולה שבירה

על פי חוקי הסימון הבינלאומי, תכולה שבירה צריכה להיות מסומנת (הן בסימן הבינלאומי של כוס יין והן בכיתוב באנגלית- FRAGILE). חברת הובלות יכולה להציע תוכניות להובלת סחורה עדינה במיוחד (בתוספת תשלום של 20-50% למחיר הרגיל), אולם על פי החוק הישראלי (שמקובל גם במרבית מדינות העולם), ללא תוכנית כזו וללא ביטוח מיוחד מובילים לא אחראים לפיצוי נזקים שנגרמו כתוצאה מחוסר אריזה מתאימה של סחורה שבירה.

ההגדרה של סחורה שבירה היא כל כלי שיכול להשבר במהלך ההובלה הרגילה של חפצים, שמוגדרת בדרך כלל כפגיעות שונות בעוצמת האצה של עד עשירית G (מקביל בערך להפלת התיק מגובה של חצי מטר-מטר). למזלנו, יש לא מעט אופציות אריזה מתאימות. טכניקת האריזה הרבה יותר חשובה מהחומרים בהם תעשו שימוש: הובלות דירה יכולות להעשות בצורה מושלמת גם בשימוש בעיתונים בלבד.

מאוד חשוב שחומר האריזה יהיה כמה שיותר צמוד לחפץ השביר (ולכן בחפצים בעלי צורה מסובכת מומלץ להשתמש בניילון נצמד וניילון בועות), ושלא יהיה מגע בין חפצים שבירים (כך ששבירה של כלי אחד לא תיצור פגיעה חודרת בכלי אחר). המנעו כמה שאפשר מחללים, שמחלישים מאוד את העמידות בפני פגיעה חיצונית: מלאו אותם בקלקר (אם אפשר), או לפחות נייר (עיתונים).

הובלה בקירור

בדרך כלל יקרה יותר מהובלה רגילה פי 2-5, ובמרחקים שמעל ל500-1000 קילומטר בדרך כלל משתלם יותר לבחור בהובלה אווירית.

בקרת איכות- במידה והשמירה על טמפרטורה קבועה חשובה לכם מאוד לאורך כל ההעברה (ריאגנטים כימיים וביולוגיים, מוצרי מזון המתכלים בקלות רבה כמו דגים טריים ופירות ים...) קיימים בשוק אינדיקטורים פשוטים המשנים צבע בחשיפה לטמפרטורה מעל למצויין. האינדיקטור מופעל על ידי לחיצה/שבירה (הקפידו לעשות זאת לאחר שהמקל/מדבקה של האינדיקטור שהו בתוך המקרר לפחות חצי שעה והגיעו לטמפרטורה הרצויה), ועלותם נעה בין 5-20 ₪ ליחידה.


אריזה מתאימה- אמצעי קירור לא אלקטרוניים, כמו קרח (כולל קרח יבש) לא כל כך מומלצים בהובלה שמשכה יותר מ-24 שעות, שכן בדרך כלל הם לא תורמים רבות ליעילות ההעברה. עבור מרבית הצרכים של הובלות דירה והובלות פרטיות טכנולוגיית המקררים של חברת הובלה מתמחה (העובדים בטווחים שבין +4 לבין -40 צלסיוס) בהחלט מספיקות, ואין צורך באמצעים משוכללים יותר (כמו בידוד כפול עם חנקן נוזלי).

עלות הובלה לטווח ארוך

קשה מאוד להעריך באופן כוללני את המחיר שיגבו מובילים עבור השירותים שלהם, בייחוד כאשר המרחק עולה על 200 ק"מ. הובלה ימית היא הזולה ביותר, בעלות של כחצי סנט לקילוגרם לקילומטר. הובלה יבשתית רגילה, שפרק הזמן שלה עומד על כשבוע, תעלה כשני סנט לקילוגרם לקילומטר, בעוד שהובלה אווירית מתחילה מ-10 סנט לקילוגרם לקילומטר. שימו לב שהעלות היא עבור הובלה רגילה, ללא אחריות מיוחדת (כנ"ל), דרישות (קירור, אריזה) או דחיפות.


תכינו גם את עצמכם להובלה ארוכה. קנו לעצמכם מזון, בקבוקי מים, תשאירו את הדברים האישיים שלכם בתיק יד, פלאפון עם בטריה מלאה, ואל תשכחו הרבה סבלנות29/05/2011    המאמר עודכן בתאריך 19/04/2016    hovalot4u.co.il


© זכויות יוצרים – מאמר זה מובא על ידי אתר hovalot4u.co.il, הינו בבעלותו הבלעדית והשימוש בו כפוף לתנאי השימוש המפורטים באתר. למען הסר ספק, מובהר בזאת כי אין לצלם ו/או לשכפל ו/או להעתיק ו/או לפרסם ו/או להעביר מאמר זה, או חלקים ממנו, לאף גורם. הפרת האמור לעיל בכל אופן או צורה אסורה בהחלט. בעלי המאמר יפעלו וינקטו בכל הצעדים המשפטיים העומדים בפניהם בכל מקרה של הפרה של תנאים אלו. במידה ואתם מעוניינים להשתמש בתכנים או חלק מהם – פנו אלינו דרך טופס יצירת קשר


Copyright © 2022 hovalot4u.co.il כל הזכויות שמורות
אתר הובלות4יו מציע לכם הובלה מקצועית! מחיר אטרקטיבי! ושירות מיידי! נסו אותנו
מחפשים חברת הובלות מקצועית ואמינה? נשמח לשוחח
נשמח לקבל את פנייתכם ולהציע מחיר אטרקטיבי וצוות מקצועי - אל תתפשרו!

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
יישוב:
אנחנו לא נשלח אליך SPAM לאימייל, המספר יעבור לספקים מומלצים בלבד!