hovalot4u.co.il

המדריך המלא של הובלות קטנות


רבים חושבים שהובלות קטנות מתחילות ונגמרות בחברות שליחויות. האמת היא שיש לא מעט הובלות קטנות שדורשות התערבות של חברות הובלה

הובלות קטנות פותחות בפנינו עולם חדש של שירותים ושימושים, הרבה מעבר להגדרות הקלאסיות של הובלות. הובלות קטנות למעשה נותנות מענה על כל מגוון הצרכים שבין משלוחים לבין ההובלות הכבדות, ולפיכך הובלות קטנות הן מושג רחב מאוד שהגדרתו תלויה במידה רבה במגדיר. בשורות הבאות נביא מחירון לדוגמא של הובלות קטנות.

הובלות קטנות על גבול המשלוחים- קנגרו וטנדרים

הגבול התחתון של הובלות קטנות נושק למעשה לתחום השליחויות הקטנות. הובלות קטנות אלו עושות שימוש ברכבים ממש (בניגוד לצי האופנועים האופייני לשליחויות) אולם קלים וזריזים בהרבה ממשאיות ההובלה הרגילות. הובלות קטנות מתבצעות במהירות גבוהה יחסית (הסטנדרט הוא אספקה לכל חלקי הארץ תוך 1-2 ימי עבודה) ובמחיר נמוך יחסית. השליטים הבלתי מעורערים של הובלות קטנות הם רכבי הקנגרו והטנדרים הקלים, המאפשרים לא מעט נפח הובלה (8 קוב ויותר) ואפילו הובלת מטענים חורגים על הגג/בגרירה.

הובלות קטנות שכאלה מתאימות במיוחד לנפח הובלה קטן (מכשור בודד, כמה ארגזים בודדים), במיוחד כאשר הזמן לוחץ, שכן הובלות קטנות אקספרס (בתוספת של 150-200%) מתבצעות מהיום להיום, ובמקרים רבים אפילו במועדי ישראל, שבתות, ושעות מאוחרות (שוב, תוספת של 200-300%).

הובלות קטנות בתנאים מיוחדים- קירור, הקפאה, תנאי לחות וסיכוך טלטלות

תחום נוסף בו הובלות קטנות צוברות תאוצה הוא הובלות בתנאים מגבילים מיוחדים, כמו הובלה בקירור, הקפאה וכו'. הובלה בתנאים מיוחדים דורשת ציוד מיוחד מחד, ובהיותה בהיקף מוגבל יחסית, הובלות קטנות בדרך כלל מסוגלות "לספק את הסחורה" .

כמו כן, גם כאשר ההובלה לא דחופה מבחינת דרישות הלקוח, קיצור זמן ההובלה חוסך בעלויות ההחזקה המיוחדות (עלויות קירור, השכרת הציוד המיוחד וכו'). עלות הובלה בקירור בנפח של קוב בערך תעלה כ200 שקלים (לעיתים החישוב הוא לפי משקל ולא נפח), הקפאה תעלה מחיר דומה, ואילו הובלות מיוחדות אחרות (מאובטחת, ללא טלטלות וכו') תעלה בין 500-2000 שקלים לנפח המצויין לעיל.

הובלות קטנות אחרות

עם זאת, הובלות קטנות יכולות להיות הרבה יותר דומות לשירותי ההובלה המסורתיים, היינו השכרת צוות (סבלים ונהג) וציוד (כלי תחבורה) לזמן קצוב או למלאכה קבועה מראש. במקרה זה התמחור של הובלות קטנות נעשה על אותו העיקרון כמו תמחור כל הובלה: זמן העבודה הדרוש הוא המשפיע העיקרי על המחיר, ולאחריו מרחק ההובלה וגודל הרכב המוביל.

כיוון שבהובלות קטנות בדרך כלל אין המון עבודת סבלות, גובה הקומה לא משפיע על המחיר באותה המידה כמו בהובלות רגילות. הובלות קטנות כאלה יכולות לעזור להשלים שירותי הובלה גדולים, או לחליפין לשמש למגוון מטרות פרטיות ועסקיות, כמו חלוקת תוצרת לכמה צרכנים, העברה של כמה פריטים קשים במיוחד לשינוע (מטען חורג, כבדים במיוחד וכו'), ועוד. זיכרו כי הביטוח על הובלות קטנות, כמו בכל שירותי הובלה (ושלא כמו בשירותי משלוחים) לא מובן מאיליו, וחשוב מאוד לקבל פוליסה כתובה (מייקר את מחיר ההובלה ב150-200%).

מחירי הובלות קטנות לא כוללים ביטוח, וכן משתנים בהתאם למרחקים. לעומת זאת גובה הקומה לא משפיע על ההובלה14/09/2010    המאמר עודכן בתאריך 19/04/2016    hovalot4u.co.il


© זכויות יוצרים – מאמר זה מובא על ידי אתר hovalot4u.co.il, הינו בבעלותו הבלעדית והשימוש בו כפוף לתנאי השימוש המפורטים באתר. למען הסר ספק, מובהר בזאת כי אין לצלם ו/או לשכפל ו/או להעתיק ו/או לפרסם ו/או להעביר מאמר זה, או חלקים ממנו, לאף גורם. הפרת האמור לעיל בכל אופן או צורה אסורה בהחלט. בעלי המאמר יפעלו וינקטו בכל הצעדים המשפטיים העומדים בפניהם בכל מקרה של הפרה של תנאים אלו. במידה ואתם מעוניינים להשתמש בתכנים או חלק מהם – פנו אלינו דרך טופס יצירת קשר


Copyright © 2022 hovalot4u.co.il כל הזכויות שמורות
אתר הובלות4יו מציע לכם הובלה מקצועית! מחיר אטרקטיבי! ושירות מיידי! נסו אותנו
מעוניינים לעשות הובלות קטנות ? נשמח לדבר
נשמח לקבל את פנייתכם ולהציע מחיר אטרקטיבי וצוות מקצועי - אל תתפשרו!

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
יישוב:
אנחנו לא נשלח אליך SPAM לאימייל, המספר יעבור לספקים מומלצים בלבד!